Pionierem produkcji współczesnych kosmetyków ekologicznych jest laboratorium farmaceutyczne WELEDA, które rozpoczęło swoją działalność w 1921 w Szwajcarii. Główną inspiracją dla rozwoju i działalności marki była filozofia antropozoficzna słynnego wizjonera-mistyka i pedagoga - Rudolfa Steinera (1861-1925). Po dzień dzisiejszy WELEDA realizuje jego koncepcję biodynamicznej uprawy roślin, jak również homeopatyczne metody opracowywania produktów leczniczych i kosmetyków wspomagających terapie homeopatyczne. Nazwa marki pochodzi od imienia rzymskich kapłanek, obdarzonych mocą uzdrawiania, odwołując się tym samym do leczniczych mocy Natury.

Produkty pielęgnacyjne WELEDA powstają w oparciu o nadrzędną zasadę nierozerwalnego związku człowieka z naturą, wykluczającą eksploatację człowieka oraz środowiska. Na bazie tej wiedzy firma WELEDA tworzy produkty do pielęgnacji ciała, które posiadają kompleksowy sposób oddziaływania: składniki czerpane z natury wspomagają siły drzemiące w człowieku i tworzące wewnętrzną równowagę, która służy dobremu samopoczuciu, fizycznemu zdrowiu i naturalnej samoregeneracji.

Preparaty medyczne i produkty pielęgnacyjne WELEDA są od 80 lat wytwarzane i rozwijane przy szerokim wsparciu lekarzy. Tak jak w przypadku produktów leczniczych, składniki kosmetyków są starannie dobierane ze względu na ich naturalne, terapeutyczne właściwości. Tradycyjne metody produkcji połączone są z surową kontrolą jakości i nowoczesną technologią farmaceutyczną. Proces wytwarzania kosmetyków WELEDA bazuje na najczystszych, pochodzących z kontrolowanych upraw biodynamicznych bądź dzikich zbiorów, wyciągów i olejów roślinnych. W efekcie powstają unikalne produkty, pozostające w pełnej harmonii z człowiekiem i z naturą, nie zawierające syntetycznych konserwantów, aromatów czy barwników, ani substancji modyfikowanych genetycznie, pochodnych przemysłu petrochemicznego czy substancji pochodzących z martwych zwierząt. WELEDA utrwala wszystkie swoje produkty wyłącznie za pomocą składników pochodzenia naturalnego, tj. organicznego alkoholu zbożowego, naturalnych olejków eterycznych i wyciągów roślinnych. Szklane i aluminiowe opakowania nie wchodzą w reakcję z wyjątkowo lotnymi, bo naturalnymi, komponentami kosmetyków, eliminując ryzyko utleniania zawartości opakowania. Aluminiowe tuby są od wewnątrz pokryte żywicą, zapobiegającą zachodzeniu reakcji chemicznych między kosmetykiem a aluminiowym opakowaniem.

Kosmetyki WELEDA otrzymały certyfikację międzynarodowej organizacji non-profit NaTrue, zrzeszającej producentów kosmetyków naturalnych, którzy spełniają ściśle określone kryteria, gwarantujące najwyższą jakość i bezpieczeństwo certyfikowanych produktów. 

WELEDA

Dezodorant roll-on 24h CYTRUS 50ml Dezodorant roll-on 24h CYTRUS 50ml
Producent: WELEDA
Cena:

44,90 zł

zobacz więcej
Dezodorant Roll-on 24h GRANAT 50ml Dezodorant Roll-on 24h GRANAT 50ml
Producent: WELEDA
Cena:

44,90 zł

zobacz więcej
DEZODORANT SPRAY Z SZAŁWIĄ DEZODORANT SPRAY Z SZAŁWIĄ
Producent: WELEDA
Cena:

57,90 zł

zobacz więcej
KREM DO RĄK Z OLEJEM ROKITNIKOWYM KREM DO RĄK Z OLEJEM ROKITNIKOWYM
Producent: WELEDA
Cena:

45,90 zł

zobacz więcej
Krem z olejkiem z dzikiej róży pod oczy 10ml Krem z olejkiem z dzikiej róży pod oczy 10ml
Producent: WELEDA
Cena:

82,90 zł

zobacz więcej
Kremowy płyn pod prysznic REFRESH, 200 ml Kremowy płyn pod prysznic REFRESH, 200 ml
Producent: WELEDA
Cena:

45,90 zł

zobacz więcej
MEN Dezodorant roll-on 24h 50ml MEN Dezodorant roll-on 24h 50ml
Producent: WELEDA
Cena:

44,90 zł

szt.
zobacz więcej
MEN Krem do golenia, 75 ml MEN Krem do golenia, 75 ml
Producent: WELEDA
Cena:

34,90 zł

szt.
zobacz więcej
MEN Krem nawilżający 30ml MEN Krem nawilżający 30ml
Producent: WELEDA
Cena:

61,90 zł

szt.
zobacz więcej
MEN Żel pod prysznic 200ml MEN Żel pod prysznic 200ml
Producent: WELEDA
Cena:

44,90 zł

szt.
zobacz więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl